Novinky

Regiontour 2014 - navštivte nás v Brně

čt 16.1.2014 až ne 19.1.2014 budeme na výstavišti v Brně. Přijali jsme pozvání Agentury Dobrý den k účasti na jejich expozici.

Agentura Dobrý den je správcem České knihy rekordů a Mobilní pálenice Vzor 1922 je v ní zapsána jako nejmenší funkční mobilní pálenice. Takže jsme na jejich stánku, jako rekordmané.

Více: http://www.mobilnipalenice.cz/novinky/je-to-rekord-nase-mobilni-palenice-vzor-1922-bude-zapsana-do-ceske-knihy-rekordu

Máte možnost uvidět páleničku v provozu při demonstrační destilaci. Vezmeme i Pumpu ssací Vzor 1888. Obojí bude možné na místě koupit a jako bonus k tomu dostanete originální nerezový kyblík zdarma.

No a pro ty co si myslí, že Mobilní pálenice nejde s dohromady s turistikou a cestováním:

2012/2013 se účastnila expedice Dana Přibáně a žlutých trabantů do Jižní Ameriky

Více: http://www.mobilnipalenice.cz/novinky/jizni-amerika-v-uh-19-duben-2013

2013 se účastnila závodu solárních kol z Francie do Kazachstánu

Více: http://www.mobilnipalenice.cz/novinky/the-sun-trip-2013

A kam pojede letos? Uvidíme :)

zpět

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz