Novinky

Mobilní pálenice v Ekvádoru.

Cestovatelé Láďa Bezděk a Katka Dvořáková v Oktávce OKI destovali přímo na rovníku Calacalí v Ekvádoru.

 BigTrip - Láďa a Katka ve své oranžové Oktávce  projeli Afriku a finišují v Jižní Americe. Jsou na cestě kolem světa a na palubě s sebou vezou Mobilní pálenici Vzor 1922. Máme spolu takový malý projekt - na každém kontinentu při překročení rovníku vypálí z místních surovin vzorek destilátu a uloží ho do malé lahvičky. Měli by tak rozšířit sbírku, kterou nastartoval Dan Přibáň s žlutými trabanty a která je k vidění v Muzeu lidových pálenic ve Vlčnově. Láďo a Katko díky, že s námi sdílíte naše bláznivé nápady :). Díky za skvělé fotky a napínavé reportáže. Držíme moc a moc palce. Jedem s vámi!

více na:

https://www.facebook.com/mobilnipalenice

zpět

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz